| Alexandru250201 a întrebat:

Salutare masinisti
Care e diferenta dintre Nissan Skyline Gtr si cel Gtt?

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Diferentele par ca sunt minuscule pentru ca difera cilindreea foarte putin astfel ambele variante de Skyline R34 au puteri incepand cu 280 CP, unica diferenta pare ca GTR (R34) are 2.6 litri si poate veni cu tractiune integrala AWD iar GTT (R34) are 2, 5 litri si vine doar cu tractiune spate.
Nu te chinui sa intelegi micile diferente si modificarile japoneze caci niponii sunt mult diferiti din punct de vedere al masinilor fata de europeni.
Ce stiu despre Skyline este ca a fost o masina fenomen la lansarea ei si este inca unica, masina care in realitate are mai mult de 40 de CP decat declara producatorul, am inteles ca e asa pentru ca motorul a fost asamblat si creat manual mare parte din el iar aceasta masina are minim 280 CP chiar daca producatorii declara ca are 280 multe dupa dyno testare multi proprietari din toata lumea au descoperit ca puterea era si de 300, 320, 330 CP, un motor foarte capabil si fiabil.
Dar mai degraba sunt sanse sa iti cumperi un buggatti in viata asta decat sa gasesti un Skyline de fabrica cu volan pe partea stanga!