| raffl3boi a întrebat:

Salutare, am gasit o oferta interesanta pe o masina (Nissan Skyline R33 mai exact) si as dori sa o achizitionez in curand. Singura problema ar fi ca vanzatorul se afla in Germania. Cum se procedeaza? Care sunt pasii pentru a aduce masina in tara? Zbor pana acolo si dupa ma intorc cu masina la drum?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Fix asa faci. Zbori pana acolo, faci actele cu neamtul, iei numerele de zoll si vii cu masina

| gabriel2004o a răspuns:

Din păcate trebuie sa pleci la el...cu banii la tine
Nu recomand asta luând în vedere ce mizerii de mașini aduc germanii de vânzare în România
Poate te trezești cu o țeapă de zile mari

| gabriel2004o a răspuns (pentru gabriel2004o):

Ah,sau poți lua legătura cu vânzătorul. Puteți cădea la o înțelegere cu transportul

| suntserios a răspuns (pentru gabriel2004o):

Nu nu, germanii nu aduc mizerii in Romania
romanii aduc mizerii de la germani in Romania