| radutzu23 a întrebat:

Salutare membrii TPU. Revin cu intrebarea legata de motocross
De la varsta de 16 ani, dupa ce ai obtinut permisul, poti sa conduci un motor de maxim 125cc.
Pentru o inaltime de 1.75m 60kg, ce marime ar trebui sa aiba motorul? (acum am inaltimea asta) pana in Martie mai cresc happy
Si Am auzit de unii oameni ca bine este sa iti cumperi unul second... Nu stiu ce sa zic despre asta. Dar, daca imi puteti specifica niste modele gen kawasaki, suzukui, KTM, enduro, etc., toate de maxim 125 cc3.
Multumesc!

5 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Vezi ca trebuie sa aiba maxim 11KW.

| radutzu23 explică (pentru ombladon):

Da, Sa aiba maxim 11Kw adica 20 CP.
SMECHER tu. Sa vi prin valcea.

| ombladon a răspuns (pentru radutzu23):

11KW=14,96 CP, si invata sa scrii bă ţărane.

| radutzu23 explică (pentru ombladon):

La ce mi-ai dat raspunsurile de mai sus daca nu coincid cu ce am intrebat eu?
Doamne fereste.
Si mersi pentru corectare cu 11KW=14. 96CPwinking

| radutzu23 explică:

De la unii* laughing