| Marcu_Stefan_2001 a întrebat:

Salutare. Recent un neam de al meu a cumpărat o mașină cu cârlig pentru remorca. Am conectat priza remorci la cea a mașini însă nimic, remorca nu dădea niciun semnal, cum as putea sa îmi dau seama dacă priza mașini sau a remorcii este defecta?

Răspuns Câştigător
| Dumitrescu-Popa_Emanuel_Victor_1983 a răspuns:

In primul rand vezi sa nu fie oxidate mufele, sa aiba masa corespunzatoare si poti sa verifici cu un aparat de masura

http://www.malcolms.ie/towbars/information/towbar-electrics-wiring-diagrams

| Marcu_Stefan_2001 explică (pentru Dumitrescu-Popa_Emanuel_Victor_1983):

Și cu aparatul de măsură cum verific? Cum îl folosesc? Mulțumesc pentru atenția acordata

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Chemi un electrician auto si-ti rezolva problema.
Nu cred ca vrei sa risti, sa mergi pe drum cu flacara remorcata.

| Marcu_Stefan_2001 explică (pentru Bula):

Da... Ai dreptate...