| motobiz a întrebat:

Salutare,spuneti mi si mie de ce cand dau la pedala la scuter nu mai vrea sa porneasca decat tuseste pe toba porneste ff greu si atunci daca l las din acceleratie se opreste,i am schimbat muzicuta,am pus si alt carburator, aceeasi problema

Răspuns Câştigător
| Andrei883 a răspuns:

Masoara-i si compresia, poate ar trebui segmentat.

5 răspunsuri:
| Andrei883 a răspuns:

Ai schimbat bujiile? Daca da, verifica daca da scanteie.

| motobiz explică (pentru Andrei883):

Am incercat cu mai multe bujii, am schimbat si alta garnitura la muzicuta am dat cu mastic peste tot, nu porneste, ar da sa porneasca dar face,, biffff,, pe toba

| motobiz explică (pentru Andrei883):

De asta mi este teama si mie ca o sa i trebuie alti segmenti, dar avea totusi vana cand a pornit ultima oara, nu era puturos, multumesc de sfaturi

| motobiz explică (pentru Andrei883):

Multumesc pentru sfat, avea segmentul de sus dus de tot adica zburat de acolo...merge acum dupa ce am pus alt set, dar am mai rupt un segment de la setul nou pana sa mearga, in afara de fantele alea mai exista vreun semn ceva la segmenti de care sa se tina cont, au vreo parte cu care se pun in sus adica spre chiuloasa pentru ca la mine pistonul sta vertical intreb asta pentru ca am sin un piaggio si acolo pistonul are o sageata cu care se pune spre esapament

| Andrei883 a răspuns (pentru motobiz):

Nu au nici un semn, trebuie doar să nu se nimerească crăpătură aia in dreptul celuilalt. Deci daca unul are deschizătură in spate, pe celălalt îl pui cu deschizătură in fata, și dacă mai ai inca unul, îl pui cu deschizătură in dreapta. Sper că ai înțeles.

| Andrei883 a răspuns (pentru motobiz):

Masoara-i si compresia, poate ar trebui segmentat.