| Dragosm19 a întrebat:

Salutare, stiu ca nu am ales chiar cea mai adecvata categorie pentru intrebarea mea, dar nu stiu la ce alta categorie sa o incadrez.
Treaba e in felul urmator, daca eu as vrea sa-mi construiesc in fata blocului un garaj din osb(lemn), de ce acte, cereti etc. as avea nevoie?
Sau mai bine zis, se poate? (as vrea acel garaj pentru un atv)

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

În fața blocului terenul este proprietatea cuiva, primărie sau locatari. Întâi aprobarea proprietarilor. Apoi aprobarea primăriei pentru o construcție temporară.

| mihai69 a răspuns:

Soliciți de la primărie o autorizație de construcție. Evident, ai nevoie de PUZ, acte de proprietate pe teren, planuri de construcție de la un arhitect etc.

| Yuoia a răspuns:

In fata blocului?
Autorizatiile le da Primaria, dupa ce obtii acordul vecinilor. Dar nu cred ca ti se va aproba IN FATA blocului. Mai gandeste-te.