| addy200 a întrebat:

Salutare. Știe cineva un service autorizat care să schimbe volanul de pe dreapta pe stânga? Oriunde in țară, important să facă treabă bună. Mulțumesc!

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Reprezentanta, te face de bani dar ofera o siguranta mai buna, nu 100% dar ceva acolo da. La un mecanic privat daca ai chef sa mergi intreaba pe cei de la ITP sau RAR unde recomanda pentru ca aia cunosc bine mecanicii din zona

Bula
| Bula a răspuns:

Doar la reprezentantele producatorului masinii sau in service-urile acreditate de producator.

| OldSoul a răspuns:

Daca stii unde sa apelezi nu e nevoie neaparat de un service, trebuie sa mergi la cineva priceput, si care sa aiba rabdare cat sa faca o treaba buna.

Daca mergi la un service, care-ti face lucrarea pe graba poti avea unele probleme ulterior, am vazut ce interventii fac unii la instalatia electrica... Joc de noroc.
Si sa nu mai zic de service-uri care cel mai adesea o sa te refuze, deoarece nu le prea convine sa tina blocat un loc pentru o singura masina, plus alt spatiu pentru piese.

Eu unul am fost suficient de "nebun" sa ma apuc sa schimb volanul la masina unui cunoscut, dupa ce respectiv a fost cam refuzat/amanat de cei ce fac astfel de modificari.
Daca ai rabdare, si masina e facuta sa se poata face aceasta modificare, nu e mare smecherie, trebuie doar cineva cu rabdare, si eventual sa ai ceva pile pentru procurarea facturii, bine, asta daca aduci toate piesele necesare si care sa se potriveasca.

| Goete a răspuns:

Cred ca la cat cheltui cu asta, cumperi o alta masina