| kanekis a întrebat:

Salutare!
Am achiziționat de curând o mașina care a avut inițial volanul pe dreapta, a fost făcută o conversie și acum este pe stânga.
Ar fi ceva de care sa îmi fac griji?
Mulțumesc anticipat. Dau Funda!

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Practic ai o masina carpita.
Daca nu ai garantia ca lucrarea a fost facuta corect te poti expune la multe pericole. Eu asa evita o astfel de masina.

| johnnny123 a răspuns:

Ar fi trebuit să-ți pui problema asta înainte să o cumperi...

Personal nu aș cumpăra o mașină cu conversie. Cu atât mai puțin dacă nu știu cine și cum a executat-o. Probleme pot fi o grămadă.

| kanekis explică (pentru johnnny123):

Probleme cum ar fi?

| johnnny123 a răspuns (pentru kanekis):

Cum ar fi că cel care a făcut conversia nu s-a priceput și rămâi cu volanul în mână la 130 km/h.