| KaPy2 a întrebat:

Am un scuter malaguti f12 l-am segmentat am terminat rodaju si dimineata imi porneste greu,la automat nu vrea de cat la peda,trebuie sa-i dau fara contact cateva pedale, cand porneste si o accelerez moare i-am mai luat din aer dar tot asa face (daca iau aeru mai tare nu mai fuge straight face ), i-am schimbat bujia Ce poate sa aiba ca ma disperat scuteru asta imi vine sa-i dau foc!

1 răspuns:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Poate automatul, acel starter este de vina, carburatorul poate e reglat dar infundat, filtru de combustibil, pot fi multe!