| maestruk a întrebat:

Am o problema la stergatoarele de la parbriz, mai exact la cel din stanga caci cel din dreapta merge bine.Astazi cand am fost la spalatorie, am tras din greseala de stergatorul din stanga si s-a defectat.Adica nu se mai ridica, iar cel din dreapta merge peste el...Ma puteti ajuta cu un sfat sau ceva? Sau daca trebuie sa schimb ceva sa-mi spuneti cam cat m-ar costa.Tin sa precizez ca am un Chevrolet aveo din 2010.
Mai doresc sa precizez ca atunci cand il ridic, adica pentru a spala masina de exemplu si il las suspendat in aer, el merge, dar pe geam pur si simplu e blocat.
Funda si tot respectul celui care ma ajuta.

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

La baza stergatorului este un prezon, pe care se fixeaza stergatorul cu o piulita. Vezi daca e stransa acea piulita.
E posibil sa fi crapat bratul stergatorului langa prezon, in cazul asta trebuie sa cauti alt brat, la dezmembrari sau piese auto.

1 răspuns:
| Anonim9114562123 a răspuns:

Poate are ceva motorul electric, altceva nu are ce sa fie.