| Drînd_Leonard_1912 a întrebat:

Salutare TPU,
Am si eu o intrebare. Ce acte imi sunt necesare pentru inmatricularea unei autoutilitare Mercedes Sprinter adusa din Norvegia. Mentionez ca am cartea si talonul originale si contract de vanzare cumparare cu proprietarul, acesta fiind Roman stabilit in Norvegia. Cat m-ar costa sa o inmatriculez?
Va multumesc!

1 răspuns:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

S-a inventat o chestie Google. Nu poate nimeni calcula preturi fara date complete. Gasesti calculator taxa de mediu, RCA, taxa, etc.Mai sunt lucruri care difera de la oras la oras. Sunt birouri de facut acte de inmatriculare, te invata / fac aia toate actele, oricum la ei ajungi. Alte alergaturi sunt placerea fiecaruia. Fa intai o programare RAR prin tel ca poate dura. http://inmatricularimasini.ro/inmatriculari_alte_tari.html