| anonim_4396 a întrebat:

Am un logan 1.4(de ex astazi la ora 15 a pornit motorul am facut 6 km am oprit iar la ora 20 motorul nu mai vrea sa porneasca, il invarte.
Va multumesc.
Funda!

6 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

E modelul ala care merge cu rezervorul gol?rolling on the floor

| IMC90 a răspuns:

Si, care e intrebarea?

| Valyvly a răspuns:

Prima data verifica daca are benzina.
Daca are benzina, vezi daca se alimenteaza. E posibil ca pompa de benzina sa fie stricata.
Daca pompa de benzina nu are nimic si masina se alimenteaza, posibil sa fie pe partea electrica problema.
In cazul acesta, cel mai bine e sa pui tester-ul pe masina. Logic, ar trebui sa iti spuna exact ce problema are.

| Cloak a răspuns:

Daca iti da un tacanit si invarte in gol singura chestie ce poate fi este ELECTROMOTORUL / astept o mini funda mersi

| An0nymuSsS a răspuns:

Testerul a dat defectiunea :senzorul de pe volanta.Am inlocuit senzorul si masina porneste

| Somesan_Marian_1996 a răspuns:

De curiozitate...Are benzina fratele meu?big grinsmug