| Trandafir_Paul_1996 a întrebat:

Am VW Golf 5 din 2008 1.9 D. Și am 2 intrebari pentru voi. 1. În bord am calculator standard și as vrea sa știu dacă pot sa îl schimb cu unul + care arata și consum și mult mai mult informații. Și 2. Am pedala de frână cam tare? Știe cineva de la ce poate fi? Mulțumesc anticipat! happy

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

1.Se poate schimba, e complicat, te costa undeva la 200 de euro daca-l montezi tu.
Ca idee, ai nevoie de un cluster+maneta cu comenzi pentru bc. +cablaj+diagnoza(cel mai probabil 2) si cam 3 ore de munca daca nu ai experienta.
Cat despre a2-a problema, cauta pe un forum vw pentru modelul tau aceasta problema, eu nu-ti pot oferi un raspuns sigur.