| Marynel_Manolache_S._1999 a întrebat:

As dori sa aflu si eu de masina volvo, masina ce sare de 2005.Este o alegere buna? Se merita? Daca da, atunci de ce?
Ce avantaje sunt si de ce trebuie sa o cumpar?

Răspuns Câştigător
| RazvanBordeanu a răspuns:

Volvo a fost una dintre cele mai bune masini pe care le-am avut. Fiabilitate, performante si siguranta.
Siguranta este factor este foarte important (masina are o structura de rezistenta "tanc", am avut un incident nedorit, in care am scapat doar cu aripa dreapta si usa indoite....restul a fost preluat de stalp, cred ca un Logan devenea dauna totala ).
Referitor la piese...o sa gasesti cliseul: "sunt foarte scumpe piesele la Volvo", acum am un BMW, sunt tot pe acolo, trebuie sa ai grija la mecanici, sa aiba experienta cu Volvo.
Sfatul meu: nici nu mai sta pe ganduri daca iti place masina!

1 răspuns:
| Raul2802 a răspuns:

Din cate stiu modelele "s" de la Volvo au motor de Ford.