| NaturalLl a întrebat:

Care are intretinerea mai scumpa (in special piesele) dintre un Land Rover Freelander 2l diesel (2004-2006) sau Bmw Seria 3 E46 2l diesel (2001-2004)? Si ce sa aleg dintre ele, si de ce daca se poate? (nu de exemplu: alege BMW pentru ca e BMW sau Freelander pentru ca e 2006). Voi ce ati alege dintre ele, dupa alte motive, criterii, etc. (nu motiv ca exemplul de mai sus).

1 răspuns:
| uncetatean123 a răspuns:

Alegi ce iti place, nu conteaza intretinerea, de ce spun asta? pentru ca mai ales pentru genul de masini vechi exista foarte multi producatori aftermarket, deci preturi gasesti si mici si mari.
Dar acum, cel mai bine e sa alegi masina cu normal euro cea mai mare si co2 cat mai mic, avand in vedere ce va sa vie.