| anonim_4396 a întrebat:

Salutare.tpu.cine ma poate ajuta cu urmatoarea problema.seat toledo 2003 nu se deschide/inchide cu ajutorul butoanelor de pe cheia de contact,mentionez ca ledul rosu de pe cheie se aprinde, bateria este noua.doresc sfaturi de la cunoscatori..Multumesc.

3 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Probabil de buna ce este acea masina.Intradevar sint unele masini care isi pierd memoria, sau acele telecomenzi pierd memoria, cum am spus de bune ce sint. Cele mai multe in situatia astea le-am vazut la SAB.Deci nu mai ai cei face, decit sa mergi la un dealer care o sa iti ia bani sa iti reprogrameze cheia.Astea sint msinile astea SAB, SEAT si care or mai fi.No sa auzi asta la un mercedes, sau oricare masina germana, chiar si americana.De ex aceasta problema la tine ar fi putut apare datorita faptului ca masina n-a fost folosita un timp mai indenlungat, ori cheia a stat fara baterie un timp mai lung.Nu are dea face schimbatul bateriei sa il faci in nu stiub cate secunde cum spune pe aici cineva.Eu asa am vazut zeci de masini SAB si din cauza asta s-a intamplat, baterie dusa mai mult timp, ma refer la cheie si cind sa pornesti stai si te uiti.

| Clantza a răspuns (pentru relian):

Mie mi s-a intamplat la opel astra sa se desincronizeze, deci nici masinile germane nu-s sfinte tongue

| Clantza a răspuns:

Daca problema a aparut dupa ce ai schimbat bateria trebuie sa mergi la reprezentanta sa sincronizeze cheia cu masina. (ai la dispozitie 3 secunde de cand ai scos bateria din cheie sa pui alta la loc, daca nu, se desincronizeaza)