| Flycodah a întrebat:

Am un seat leon din 2000, am inchidere din cheie si nu imi functioneaza, ledul rosu se aprinde, am incercat unele inițializări precum sa bag cheia in contact si sa apas pe buton de blocare și imi țiuie bordul precum in tutorial, insa tot nu imi merge. este cineva care stie si are cunostinte in asa ceva. Multumesc!

2 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Dupa cum a spus colegul incearca sa inlocuiesti bateriile mai intai.
Desi cel mai probabil va fi nevoie si de o resincronizare a telecomenzii cu masina, aceasta efectuandu-se cu ajutorul unei interfete de diagnosticare.
Desigur, exista si mica posibilitate ca telecomanda sa fie defecta, sau mai grav ca modulul de confort sa fie defect.

| DrGoogle a răspuns:

Incepe prin a schimba bateriile de la telecomanda e posibil sa fie slabe.