| nllbia99 a întrebat:

Dacă cumpăr o mașina din Germania cu ipt ul expirat și o aduc in țara pe platforma, aici a-și putea face numere roși și sa circul cu ea fără itp dar cu numere roșii? ( dacă se da nr pr itp ul expirat )

5 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Numerele rosii se elibereaza fara itp.
Deci da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai numere rosii iti dai seama ca mai devreme sau mai tarziu te opreste, si te intreaba de itp happy ca le sar in ochi la gabori, numerele straine si cele rosii laughing abia asteapta ei sa te opreasca laughing
inainte se putea face itp in orice tara din ue, daca masina era inmatriculata in ue.
Acum nu vreau sa vorbesc prostii ca poate s-a schimbat.
Mergi si fa itp daca merge si asta e, mergi fara grija. Sau il faci in germania.Mergi cu masina la un service de romani, sa se uite la ea, le dai si lor acolo de un suc, si sa se uite daca are probleme si ar putea sa o pice la itp.

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Numai ca nu te intreaba nimeni de itp la numere rosii pentru ca itp ul nu e obligatoriu la numerele provizorii

| OchiCaprui1997 a răspuns:

Nu fa asta ca riști mult! Mai bine ia-ți o mașină cu toate actele în regula la zi, decât sa îți faci belele cu mana ta frate.

| Robby_Robert_1996 a răspuns:

Da. Se pot scoate 3 seturi de numere roșii, deci poți circula 3 luni cu ea fără itp, dar asigurarea trebuie sa fie la dosar pentru eliberarea de numere roșii