| anonim_4396 a întrebat:

Salutare TPU, de un timp nu mai suport sa țin masini mai mult de câteva luni, de exemplu cumpar o mașina, zic "Asta o țin pe puțin 2 ani" iar după 2 luni "Parca as vrea altceva, o vând" și o vând sa îmi cumpar alta, doar mie mi s-a întâmplat asta? Acum am un E Class, ma gândesc sa o vând pentru un Q5 3.0 diesel, credeți-ma ca nu stiu de ce vreau sa fac asta, deși e e confortabil, fiabil, m-am plictisit tare de ea, nu mai am plăcerea aia când o vând parcata in curte sau când ma urc in ea, deși sunt conștient ca și după ce îmi voi lua alta voi face exact la fel... Sunt curios dacă doar mie mi s-a întâmplat asta...

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Înseamnă că nu ai nevoie de mașină în realitate. Majoritatea ne cumpărăm mașina de nevoie.
Dacă ești samsar priceput atunci nu te oprești nimeni să îți schimbi mașina în fiecare zi.

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

De masina am nevoie zi de zi, nu se pune in discutie problema asta, daca stateam doar in oras si aveam de umbalt doar 2-3 km pe zi clar nu imi luam o masina/imi luam o masina de oras, gen un Golf, Jetta, C Class sau Astra, dar fac pe an si 60.000 km.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai e normal sa fie asa in orice lucru. Dupa ce iti indeplinesti dorinta vrei altceva. Este bine ca constientizezi asta. Asa sunt oamenii. Animalele nu au acest defect.
Deci ca si raspuns... aproape toti gandesc asa, nu numai despre masini.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pe ce lume trăiești? Ti-am vorbit urat? Pun pariu ca fata in fata nu și avea curaj sa spui Ce ai zis aici, stai cuminte ca nu e cum crezi tu, dacă ai fe gând sa dai un răspuns bun, e bine, dacă ai de gând sa atunci Victor urate și sa îmi acuzi parintii sa sunt corupți, meriți multă m... ca toată familia aia a ta

| xRlly a răspuns:

Esti decat plictisit de masini, incearca sa ti masiniile mai mult de 1 an chiar daca vrei alta, dupa o sa te obisnuiesti si o sa ti masinile mai mult timp, sau poate esti decat un om ce nu poate sta mult timp cu un obiect.

| suntserios a răspuns (pentru xRlly):

Ești DOAR plictisit
Esti DOAR un om.

Am văzut multi analfabeți care nu știu sa folosească decât și doar, dar cred ca ești primul care o face de 2 ori în aceeași fraza.

| xRlly a răspuns (pentru suntserios):

Care este problema ta? am avut niste conversatii inainte sa ma jignesti? daca esti decat un copil frustrat du-te si culca-te ca n-avem nevoie de niste pusti de 12 ani pe aici care doar corecteaza pe alti si jigneste ca un prost de la coada vacii.

| suntserios a răspuns (pentru xRlly):

Hai ca de data asta ti-a iesit cu "doar".