| DaltonCastle a întrebat:

Bună ziua! De când am făcut școala de șoferi mi-a fost foarte greu cu examenul practic deși sala am luat-o cu 26/26.
Primul examen l-am picat după 4 minute ca era sa lovesc o mașină parcata.
Al doilea examen am avut atât de multe emoții încât am greșit manevrele obligatorii plus motor mort de 3 ori.
La al treilea examen am condus aproape impecabil as fi fost admis cu 12 puncte (doua semnale întârziate) dar pe final m-am relaxat prea tare și nu am dat prioritate trecând de pe banda 1 pe banda 2.
Mai am doar o șansă și nu renunț deoarece vad un progres. Credeți că ar ajuta la ceva vreun medicament care sporește atenția și concentrarea?

Răspuns Câştigător
| 19flo79 a răspuns:

Nu cred ca ar ajuta vreun medicament. Tu esti speriat si faci greseli din teama, nu din concentrare.
Cred ca mai multe ore de conducere cu instructorul ti-ar da o mai mare inredere in tine la volan. happy

Daca ar fi un medicament, l-ai lua toata viata cand ai conduce?
Sigur nu e o solutie buna happy

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu te sfatuiesc sa iei nici un medicament pentru ca risti sa te comporti ciudat, iar Politistul sa ceara o analiza de sange, taman atunci.
La tine este rpobabil un amestec de lispa de concentrare, atentie si experienta.
Pune mana si mai ia vreo 10 ore cu un instructor, dar acorda mai multa rabdare la manevre si atentie sporita la pietoni si cedarea in trafic.
Succes la examen!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.
Începând de azi, care este intervalul calendaristic în care poți face a treia încercare?

| DaltonCastle explică (pentru sadrian46):

În maxim 2 luni am ultimul examen

| sadrian46 a răspuns (pentru DaltonCastle):

În 2 luni poți face ore suplimentare de condus în care să te focusezi pe controlul emoțiilor.

| Frank51 a răspuns:

La soră-mea i-a murit motorul de 3 ori într-o pantă, și a luat examenul. Totul depinde de voința ta, de cheful polițistului, și de puțintel noroc.