| krysty199 a întrebat:

Salutare TPU ieri mi-a aparut in bord martorul check engine si cand ambalez motorul si iau piciorul de pe acceleratie se ambaleaza singura care ar fi problema?

2 răspunsuri:
| DaniTDCI a răspuns:

Salut, senzorul de acceleratie, tot ce pleaca de la acceleratie, de acolo e problema, nu ai tu treaba cu filtrele, succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut, krysty199!

Eu am avut un Golf IV 1.4 16V, benzina desigur, si am avut aceasta problema.
La mine era ori de la bujii, ori de la filtru de benzina.
E okay, nu costa mult nici una, nici alta.

Stii ce am realizat?
Ca si aceasta sectiunea, ca cea medicala, are nevoie de un avertisment! :))

Gen eu ti-am spus ce a avut a mea si ce e logic sa aiba si a ta.
Dar cel mai bine stie un mecanic.

O zi faina!
Paul

PS: Vreau sa ajung rank 1 pe TPU.ro & documentez calatoria pe YouTube. Acesta este ultimul videoclip al meu: www.youtube.com/watch?v=CDRcAZ_hTdQ