| Ferii a întrebat:

La o mașină de drift trebuie sa ai unghiul de cădere setat la -5, întrebarea mea este ca dacă o pot face la mine acasă sau doar la un atelier specializat?
(La toate atelierele de genul unde am fost au spus ca ei nu știu sa îl facă, sau nu vreau)
Dau fundă ????
(PS. : Dacă se poate îmi puteți spune pas cu pas cum trebuie?)

1 răspuns:
| NeaNicu78 a răspuns:

Reglajul unghiului de cădere se face doar pe o rampa de reglat geometria roților, mașina ta trebuie să aibă reglaj pentru cădere, dacă nu există așa ceva înseamnă că trebuiesc brațe speciale cu reglaj pe pivot sau amortizoare cu reglaj în prindere (tot ce spun e doar informativ ) depinde de mașina...