| Mmaannuu11 a întrebat:

Salutare. Trebuie sa-mi achiziționez o mașină zilele astea iar mașina in civ nu mai are loc de un nou proprietar. Proprietarul mașinii spune ca nu trebuie sa facă rarul ca sa-mi dea un nou civ la mașină. Eu nu știu cât sa îl cred, îmi puteți spune care sunt pașii în situația asta? Dacă chiar e de făcut rarul ori de mine ori de el nu mai aleg să cumpăr acea mașina dar dacă nu e de făcut îmi puteți spune care sunt pașii?

2 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Este falsa afirmatia proprietarului, trebuie obtinut un duplicat CIV, care implica prezentarea masinii la RAR pentru identificare, care merge repede si nu costa o avere.
Nu are importanta cine se prezinta cu masina la RAR, dar pentru siguranta ta ar fi bine sa mearga el, inainte sa achiti masina. Daca nu vrea, clar se teme de ceva si atunci intr-adevar ar trebui sa nu cumperi acea masina.

Răspuns utilizator avertizat