| snakeciry a întrebat:

Salutare TPU o mica problema am. fratele meu are un ford mondeo model 2006 titaniun si de 2 zile are o problema masina porneste dupa ce opreste motoru cam dupa 20 de minute nu mai porneste si bateria e descarcata dar a fost la mecanic si dupa un test bateria avea 6 v dupa putin timp cu motoru pornit avea 9 v iar acum cand a pornit o iar nu mai are baterie ce se intampla? multumesc

3 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Ori e bateria expirata, ori[ceea ce este mai plauzibil]alternatorul nu mai incarca atat cat trebuie[aici pot fi mai multe cauze; releul, diodele.]

| 0rlando a răspuns:

Un scurtcircuit în instalația electrică.

| rodica1983 a răspuns:

Ai un scurt in masina care iti mananca curentul din baterie, du-o la un mecanic care le are cu calculatorul sa o verifice in detaliu partea electrica