| Razvan777777 a întrebat:

Salutare. TPU
Vreau sa îmi schimb scaunele cu unele cu încălzire și panoul de clima nu are așa ceva, l-as schimba și pe ala dar nu știu dacă le iau va merge încălzirea sau trebuie modificat ceva pe la mașină. Se va potrivi scaunele cu încălzire pe a mea? Masina e o Skoda Octavia 2.

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Repet răspunsul anterior: nu e mai simplu să cumperi niște huse cu încălzire?

| relian a răspuns:

Panou de clima sa faci ce cu el? Ce vreio tu sa faci te costa mai mult decat masina aia a ta la care vrei sa faci modificarile astea.

Deci mai degraba iti iei alta masina cu optiunile dorite.
Sa schimbi clima ce zici tu,trebuie sa dai jos bordu, sa scoti toata chestia aia de clima afara, aia a ta, apoi sa cuti una de la acelasi model ca al tau, din exact acelasi an dar care sa aiba clima si sa iei de acolo toata chestia aia.
Ai idee despre ce vorbesc? Este o piesa ce intra sub bord, ocupa mai exact tot spatiu ala ce se afla sub bord.este ditamai bordu sa-i zic asa.
Unde pui ca va trebuie sa si programezi dupa masina, ma tem ca te duce deti iei 2 masini ce ai tu nu una laughing

| OldSoul a răspuns:

Mai trebuie tras cablajul aferent pentru incalzirea in scaune.