| Vladut222 a întrebat:

Salutare tuturor! Am o problema la un renault megane 3 2011 grandtour bose edition. Din păcate amplificatorul audio nu mai funcționează. Din cauza ca amplificatorul nu mai funcționează automat nici sowboofer-ul nu mai funcționează in schimb boxele funcționează. Am mers la electrician, am verificat sowboofer-ul, siguranțele electrice si multe alte fire ce ies din amplificator iar totul in regula. Am cumpărat un nou amplificator, acesta a funcționat 2 zile, apoi a luat o pauza de 1 zi, a mai funcționat iar 2 ore si apoi s-a stricat si cel nou. Nu găsesc problema si nici electricianul nu. Daca a mai întâmpinat cineva această problemă sau are idee unde si ce aș mai putea verifica, ce determina ca amplificatorul sa se strice mereu as fi recunoscător! Mulțumesc frumos!

1 răspuns:
| DjSannan a răspuns:

Pare ca ai întâmpinat o problema dificila. Verifica daca s-a stricat conexiunea intre amplificator si sistemul audio, daca este prea multa umiditate in camera sau daca ai o sursa de curent electric externa. De asemenea, ar fi bine sa verifici daca ai un cablu defect sau o conexiune defecta. Daca toate aceste verificari nu rezolva problema, atunci ar fi bine sa mergi la un specialist care sa iti verifice sistemul audio in detaliu si sa iti ofere suport profesional