| danini20 a întrebat:

Salut,am si eu mai multe probleme la un renault megane 2 (cel cu curul asa mai ciudat)
1- am probleme la stergatoare, nu imi merg primele trepte 1 şi 2 doar 3, dar nici aia mereu.
2- nu mai imi functioneaza deloc geamurile electrice fata iar sigurantele sunt bune, app geamul de la sofer mai pornea din cand in cand acum deloc.
A mai patit cineva problemele astea? Mentionez am fost la un electrician si mi-a spus sa desfac sa dau cu spray de contact si degeaba tot nu a mers, ceva se intampla, nu vine curent habar nu am.

4 răspunsuri:
| nda a răspuns:

La stergatoare poate ai probleme cu maneta, sau poate e motorasul gripat. La geamuri poti sa dai fatele de la usi jos si sa te uiti daca n-ai ceva fire intrerupte sau daca macaraua nu e blocata cumva. Nu stiu, du-te la un electrician si vezi.
Am avut si eu un laguna 2 si am avut o groaza de probleme pe partea electrica. Motoras ars, motoras gripat, diferite becuri arse la greu, luminile din portiere arse, senzori care mergeau cand voiau ei. La un megane 1 tot asa.

| Denila123 a răspuns:

Te pot ajuta eu

| danini20 explică (pentru Denila123):

Cum mă puteți ajuta? De unde sunteti?

| Denila123 a răspuns:

1, ai siguranță arsa, sau vreun scurt circuit pe-acolo la ștergătoare, de auzi se aude când invarte motorașul