| MrCuriosity2 a întrebat:

Salutare tuturor. Am sa dau funda la cel mai bine informat raspuns.
Am cumparat o masina inmatriculata pe Bulgaria de la fratele meu. Si eu as vrea sa o inmatriculez in Romania, tin sa mentionez ca are volan pe dreapta. Se poate face aceasta operatie? In anul 2024?

7 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu se poate inmatricula pe RO, nu e despre Bulgaria acest lucru ci despre volan...si uk
si acest lucru pe mine unul chiar ma bucura, fara legatura cu tine in mod direct!
nu vrei sa stii cum este sa intre unul in depasire cu volan pe dreapta fara sa se asigure ca nu avea cum!

daca totusi iti doresti masina aceasta, atunci schimba volanul pe partea corecta, am vazut la zeci de masini conversia facuta, intuiesc ca nu ai NISSAN Skyline la care costul sa faci conversia este cat 5 BMW-uri volan pe dreapta din 2019

| Simpatic a răspuns:

@suntserios esti tare arogant, daca am zis ca nu se poate nu se poate indiferent despre ce vorbesti tu!
nu ai venit cu niciun pasaj, cu nicio procedura, cu nimic din lege dar continui sa ma ataci!
arata exemple de masini care vin din Bulgaria, au volan pe drepta si aici la RAR au primit aviz! daca nu se face conversie de volan...
maine dau mesaj si celor de la RAR, dar vreau ca tu sa dispari de aici intelegi? daca dau mesaj si mesajul de la RAR vine si imi da dreptate tu pleci de aici? vreau ca tu sa iti stergi contul!

tu nici nu ai permis cu siguranta dar iti dai cu parerea, eu nu am comentat la raspunsurile idioate pe care le debitezi pe aici in cele peste 100k de postari ale tale in care ai spus doar ineptii! dar tu iti permiti sa ma ataci degeaba de cate ori vrei! ai citit tu pe net ca se pot inmatricula si ai luat de bune informatiile, ai mai citit ca de fapt prin Cipru sau Malta se pot aduce masini cu volan pe dreapta si inmatricula aici...

in 2021 dadeai raspuns la acelasi tip de intrebare, ca pot circula masinile cu volan pe dreapta doar daca sunt deja inscrise in RO
https://www.tpu.ro/......-de-genul/

acum ai sucit-o doar ca sa ma ataci pe mine se par. masinile cu numere de Bulgaria cu "volan de uk" sunt cumva inscrise in RO?
devii ipocrit doar pentru a iti atinge scopul de a lovi in mine cu orice ocazie!

continui sa progresezi in incultura si sa ma ataci!

ai ajuns la un nivel de nesimtire maxim!
sa nu-ti mai permiti sa zici ceva de mine!

arogant si dusmanos ce esti, te roade tare invida ca te-am blocat, esti tu nr. 1 pe TPU dar nimeni dintre utilizatori nu te apreciaza de fapt! imi pare rau ca impart aceeasi platforma cu tine!!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Având în vedere că mașina e din UE și nu UK o poți înscrie.

@simpatic mănânci iar rahat

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu, masinile cu volan pe dreapta nu se pot inmatricula in Romania, ai luat țeapă vinde o sau da o la rabla nu ai ce face cu ea aici.

| mihai69 a răspuns:

Da, o poți înmatricula dacă are volan pe dreapta.
Cu condiția să adaptezi farurile la circulația pe dreapta.

| MrCuriosity2 explică (pentru mihai69):

Au fost schimbate si farurile de Anglia cu faruri de europa. Si zici ca se poate?

| mihai69 a răspuns (pentru MrCuriosity2):

În cazul ăsta, da.