| Popa_Daniel_1996 a întrebat:

Salutare tuturor.Am si eu o întrebare, am plecat în altă țară de vreo 2 săptămâni si stau aici cam inca 5 luni.Problema este ca mă "macină" un gând,si anume ca mi-am lăsat în curte masina,oare va avea erori,s-au ceva probleme neașteptate cand ma voi întoarce? ca va sta atâta timp pe loc? Auzisem o grămadă de pareri despre asta,unii spuneau ca au avut probleme pe la directie, alții prin bord, alții pe la motoare, în special la cele diesel, astept ceva răspunsuri sa mă liniștesc puțin laughing. Precizez ca am un Vw Polo 6n2 1.4 TDI/2001.Multumesc anticipat.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Se va descarca bateria si atat!
Daca ai fii scos-o inainte sa pleci, cand te intorceai, o puenai pe masina, ii dadeai cheie si pornea imediat.
Din pacate, acum va trebuii ori sa scoti bateria de pe masina si sa o duci la cineva sa o reincarce, ori sa-ti cumperi baterie noua.
Asta ar trebui sa fie cam singura problema cand masina sta neatinsa mai mult de 2-3 saptamani.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Trebuia sa lasi cuiva cheile sa o mai porneasca din cand in cand

| Popa_Daniel_1996 explică (pentru suntserios):

Cheile sunt acasă, o va mai porni cumnatul meu, multumesc oricum happy

| AndreiWeisz a răspuns:

Se poate, cunosc multe cazuri. Ar fi trebuit sa lasi cheia cuiva sa mai aprinda motorul din cand in cand. Pe de alta parte, macar nu o sa vina frigul ala crunt, atunci chiar era nasol daca statea pe loc masina fara sa umbli cu ea.

| Popa_Daniel_1996 explică:

Bateria am luat-o, am uitat sa precizez asta printre detaliile din postare, scuze. Oricum masina va sta mai mult decat 3 săptămâni deoparte, si o va mai porni cumnatul meu. Sper sa fie ok, mulțumesc.