| Vaicedilema a întrebat:

Salutare tuturor! Am un Logan mcv 1. 5dci din 2007 varianta 68cp și nu îmi mai funcționează ventilatorul de la radiator. Prima dată am înlocuit ventilatorul cu altul nou și a mers 1 zi după care am simțit miros de ars și am observat că era prăjită mufa și cablajul de la ventilator nefiind conectate cum trebuie. Am revenit în service, au făcut o meșterie până vine mufă de cablaj și ventilator nou acum am observat că dacă mișc mufa pornește ventilatorul dar nu ține mult acest lucru. Am revenit la același service să le pun la cunoștință situația și au zis că am consum mare pe acel cablu având stație și subwoofer și de aceea se arde mufa ventilatorului. Este posibil așa ceva?

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă mufa celor două e COMUNĂ, da, alfel e vrajă

| Vaicedilema explică (pentru sierra1):

Stația este conectată la baterie.

| sierra1 a răspuns (pentru Vaicedilema):

N-ai priceput: dacă mufa celor două e COMUNĂ, au dreptate ăia

| Vaicedilema explică (pentru sierra1):

Dar cum poate fi comună mufa de la ventilator cu cablul+ de pe borna bateriei?

| sierra1 a răspuns (pentru Vaicedilema):

Dacă nu e (pot eu să văd de aci?), atunci ăia te-au mințit

| Lukasssz a răspuns:

Da