| anonim_4396 a întrebat:

Salutare tuturor. Doresc sa cumpar o masina din Bihor. Eu locuiesc in Iasi. Cum se procedeaza daca vanzatorul din Oradea nu doreste sa imi dea asigurarea pentru a ma intoarce pe roti sa inmatriculez masina la Iasi? Pot face una pe 1 luna pe seria de sasiu online si sa circul cu numerele de BH? (pana la IS la inmatriculare)

Multumesc. Dau funda.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pe ce motiv nu vrea sa ti o dea?

| schajuman1344 a răspuns (pentru suntserios):

Ii este frica sa nu fac accident si sa fie pe el evenimentul

| suntserios a răspuns (pentru schajuman1344):

Irelevant. Daca masina e pe numele lui chiar nu conteaza daca iti da foaia aia sau nu. Oricum politia verifica rca online mai nou

| mihai69 a răspuns:

Faci RCA temporar, în vederea înmatriculării.

| Panamax a răspuns:

Daca are asigurare valabila nu este nevoie sa ti-o dea. Politia o poate verifica on-line.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti face pe 1 luna da.

| Mopmop a răspuns:

Ia actele toate si urca masina pe platforma...nu stiu, o idee.