| KaMi13 a întrebat:

Salutare tuturor, doresc sa montez un amplificator auto pe o Skoda Octavia 2 cu cd-playerul Stream original, dar nu stiu care este firul de remote al acestuia, ce trebuie sa-l duc la amplif.

Răspuns Câştigător
| SuicideSilence a răspuns:

Da. este posibil ca acel player sa nu suporte remote. insa poti monta statia fara nici un fel de problema. in loc de firul care venea din player, poti pune un + de oriunde. poti face mai simpu o punte intre + si rem.

5 răspunsuri:
| SuicideSilence a răspuns:

Cu ajutorul acelui fir (remote) porneste statia atunci cand dai drumul player-ului.
pe mufa iso standard firul albastru este cel de remote

| KaMi13 explică (pentru SuicideSilence):

Nu am nici albastru nici galben, ar fi vreo posibilitate sa nu am remote?

| SuicideSilence a răspuns (pentru KaMi13):

Da. este posibil ca acel player sa nu suporte remote. insa poti monta statia fara nici un fel de problema. in loc de firul care venea din player, poti pune un + de oriunde. poti face mai simpu o punte intre + si rem.

| ginoeugen23 a răspuns:

Vezi poate e firul galben...

| KaMi13 explică (pentru ginoeugen23):

Nu am nici albastru nici galben, ar fi vreo posibilitate sa nu am remote?

| razvan200000 a răspuns (pentru KaMi13):

Da se poate sa nu ai remote.Deci fa pana la urma cum a zis SuicideSilence mai sus... leaga remote-ul de plusul de la statie..si daca vrei ca sa o poti opri pune un intrerupator micut intre ele doua (adica plus si remote)si asa ii dai drumul cand vrei tu la amplificator.Multa bafta