| victorluci a întrebat:

Salutare tuturor fratilor ajutati-ma sa ma decid vreau sa mi cumpar o masinuta de oras si am 3 variante OPEL AGILA (1.2 benzina), PEUGEOT 206 (1.1,1.2 benzina), FIAT PUNTO (1.2 benzina) ceva din 2000-2002.Multumesc si astept parerile voastre de la detinatori de astfel de masinute.

4 răspunsuri:
| niculita4tpu a răspuns:

Salut Victor! Cat de buna este o masina... Depinde si de sofer - o tureaza prea mult? Nu schimba piesele la timp? Pune frana cand da in gropi? Ideea este ca o masina, oricat de buna ar fi, daca soferul e prost, tot degeaba. Ia-ti Dacie, poftim. Sandero este foarte ok. In alta ordine de idei, cand alegi masina, sa tii cont de taxele pe care trebuie sa le platesti, gen taxa de timbru (pe care o afli bagand datele masinii aici http://static.anaf.ro/......_2013.html ) RCA (iti recomand un broker bun, are asigurari de la toate institutiile de pe piata si un calculator de polite gratuit, care iti arata 6-7 variante de RCA-uri http://www.rca-ieftin-online.ro/ ), piese de schimb, etc. Asa ca fapt divers, ia in considerare si Forduri - sunt masini bune.

| viotedy a răspuns:

Opel agila.e nemteasca si..se stie.acum depinde cum arata fiecare.agila daca vorbesti cu cineva sa ti-o aduca din Germania, nu se compara cu fiat sau frantuza.

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

Din cele enumerate mai sus as alege Peugeot 206 fara a sta prea mult pe ganduri.

| victorluci explică (pentru MultPreaInteleptulTractorist):

Buna idee stii ca m am gandit la asta chiar daca piese or fi ele scumpe dar nu stau sa bag bani toata ziua in ea doar consumabile (filtre, ulei, placute, bujii) si astea odata la 10k din cate stiu frantuzii fac motoare fiabile si la aspect e mai "deocheat" cochet, da oricum multumesc mult am sa tin cont de parerea ta!