| jdnbdisvsvzjzkb a întrebat:

Salutare vreau sa imi cumpar un Peugeot 307 an 2002 motor 1.6 benzina la pretul de 6000/lei vreau si eu pareri?
Multumesc!

1 răspuns:
| Surtulecs a răspuns:

Buna! Pentru o masina din 2002 inca arata bine ca model. Cei drept e veche ca ani. Majoritatea modelelor de Peugeot 307 din 2002-2003-2004-2005 pe benzina cu motor de 1.6 au consum destul de maricel in urban si extra urban. Uite un exemplu intalnit in procent de 90% la modelele pe benzina:

-7, 7 l/100km (mixt)
-6, 3 l/100km (extraurban)
-9, 9 l/100km (urban)
Ca si emisii de CO2 au 178 g/km (mixt).
Legat de caracteristici, aici pot fi diferite deoarece sunt modele cu mai multe caracteristici si altele cu mai putine.
Dupa parerea mea, masina e ok daca te si tine buzunarul si la taxe si la benzina.

Sper ca te-am ajutat!