| cata0891 a întrebat:

Am o mica dilema... Vreau sa cumpar o masinuta si m-am gandit la ceva "usor" de inmatriculat, asa ca m-am gandit la un Opel Corsa 94-98 1200cmc sau un Fiat Punto 94-98 1100cmc.As avea nevoie de cateva sfaturi/indicii/recomandari din partea voastra. Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| andreimp3 a răspuns:

De la un buget de opel corsa/fiat punto de prin 94-98 ati dato-n seat leon... iti recomand un vw poli... usor de inmatriculat si mult mai bun ca aman2

4 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Opteaza pentru Opel! Fiaturile pana in 2000 sunt foarte slabe din toate punctele de vedere.Fiatu sa revigorat serios dupa aceasta data.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ii chiar asa bun.Ia-ti un Seat Leon si iti va merge 45 de ani.Eu aceasta masina iti recomand ii foarte buna!

| ketanal a răspuns:

Eu am o corsa din '95, si trebuie sa zic ca e fantastica. Eram sceptica atunci cand am cumparat-o, pentru ca nah, e vechiuta, dar m-am razgandit imediat ce am luat-o. Singura cheste naspa la mine e ca nu are servo, dar m-am obisnuit, ca oricum nu tragi de ea ca de tractor.

| cata0891 explică (pentru ketanal):

Daca nu ai servo, asta inseamna ca ai volan din acela in 2 spite, nu din acela cu airbag?!? Ma gandesc ca volanul cu airbag are servo. Sper sa nu ma insel.