| AdiMihai25 a întrebat:

Salutare tuturor iubitorilor de mașini.
Pe masina Captiva 2007 mi s-a ars un bec pe faza scurta astazi. Treaba e ca doresc sa schimb toate becurile (pozitii+scurta+lunga) cu becuri albe (masina are becuri galbene). Doresc sa pun acelasi tip de becuri doar pe culoare alba.
Ce becuri imi recomandați si daca se pot pune leduri sau xenon.
Funda, cine ma lămurește!

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nu trebuie să te lămurească nimeni dar: POȚI

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Becurile cu led nu sunt omologate, iar montajul lor poate fi mai delicat, daca trebuie modificate capacele farurilor.
La fel si la xenon, ar trebui demontate farurile, montate kit-urile xenon si adaugate spalatoare de faruri + instalatie autoleveling pentru masina.