| azkan a întrebat:

Salutare tuturor. Sunt nou pe forum, am citit multe threaduri si m-am hotarat sa va cer sfatul. Vreau sa-mi cumpar o bicicleta, bugetul ar fi undeva pana in 100 de euro cu posibilitatea de a mai adauga 50 de euro in cazul in care e cu adevarat nevoie. Ma intereseaza o bicicleta noua, dar nici ceva Sh nu m-ar deranja. Precizez ca o sa fac in jur de 8-10 km doar in oras ceea ce inseamna ca nu am nevoie de o bitzicla cu 1000 de euro. Ma puteti ajuta cu vreun sfat? Sa ma orientez spre ceva sh chiar si pentru cerintele mele? Am gasit la cineva un DHS Mountec Prophete SH la 350 ron, ce parere aveti? Ms

Răspuns Câştigător
| Ovidiu299 a răspuns:

Mi-am cumparat si eu o bicicleta noua DHS(mountain-bike). Este excelenta la plimbari atunci cand urci dealuri, treci vai, mici rauri, sari borduri, etc.(Este prima mea bicicleta care are peste 5 ani. Restul...nu au avut viata asa de lunga. laughing ) Insa daca vrei sa circuli civilizat prin oras, mai ales distante de peste 5 km, este o un adevarat test de enduro. Nu te sfatuiesc sa iti iei asa ceva daca vrei sa mergi prin oras. O semicursiera si la mana a doua zic eu ca ar fi minunata. Daca poti, ia una mai,, neingrijita''. Pretul este cu 200-300% mai mic, fata de una care arata bine. Tot ce trebuie sa verifici SERIOS este este,, soliditatea ei'',, jocurile'' de la rorti. Restul in general re repara si se inlocuieste cu un buget micut. Pretul de 350 ron mi se pare acceptabil la una noua.

2 răspunsuri:
| Robert a răspuns:

Daca esti din Bucuresti mergi in Dorobanti.Langa benzinaria Petrom se face o strada.Acolo este un service de biclete.Stiu ca vand si biciclete la preturi foarte rentabile.

| azkan explică:

Din pacate nu e noua bitzicla la 350 ron, din cate am vazut pe net ar costa undeva la 750 noua. Sper sa nu se considere publicitate linkul acesta http://biciclete-dhs.shopmania.biz/......ca-335626. Despre asta e vorba. Bicicleta are 2 ani, proprietarul mi-a zis ca a fost putin folosita, dar asa zic toti. Tin sa precizez ca inca nu am vazut-o. Nu sunt din Bucuresti, ci din Timisoara. Ms