| aimullah123 a întrebat:

Salutare!
Urmeaza sa imi cumpar prima mea masina si as vrea sa imi spuneti ce are golf gti fata de golf normal? Pentru ce a fost conceput golful gti?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

GTI e un fel de grand tourer intercooler masina sport pentru a merge mai agresiv, suspensii rigide si mai multi cp. Nu e de Romania un gti

suntserios
| suntserios a răspuns:

Gti e varianta sport a golfului

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Golful GTI a fost conceput pentru aia care nu au habar de condus, dar vor sa moara si mai repede.
Adica o masina care nu are absolut nimic de-a face cu sportivitatea, a capatat un motor mult prea puternic.
Ceva de genul, R38DETT pe Matiz.

| Începătorul988 a răspuns:

Dacă nu știi diferența dintre un gti si un golf normal te-aș sfătui să rămâi la bara de autobuz

| Bodu90 a răspuns:

În esență sunt una și aceiași mașină, doar că golful gti are un motor mai puternic, altfel de spoilere, crom în interior, la podul pedalier etc, în general o face să arate mai sport. Este destinat în special tinerilor care vor o mașină mai "fășneață" la un preț accesibil.

| Roxin a răspuns (pentru Bodu90):

Si, mănâncă cat un tanc rusesc. laughing)