| SKRILLEXLOOGOo a întrebat:

Salut, daca mi s-a stricat pompa de ulei si a început motorul sa tacane puternic deoarece nu mai are ungere, după ce o schimb iar ungerea are loc iarăși, se va opri bataia sau trebuie schimbat motorul? Mulțumesc!

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca ai mers mult cu pompa defecta, exista sansa sa nu schimbi motorul ci setul motor. Pistoane, cuzineti, cilindri etc.

| SoulReaver a răspuns:

Depinde cat ai circulat cu pompa defecta. Daca putin poate trece daca mai mult ai sanse sa fie o supapa sau altele. Pompa trebuie oricum schimbata si baia de ulei trebuie demontata. Daca ai reziduu metalic in ulei va sti mecanicul ce are.