| Undercover22 a întrebat:

Salutare, vreau sa imi achizitionez o masina am 18 ani si am la dispozitie 3000 euro dar nu stiu ce masina sa imi iau vreau sa aiba 100Cp si piesele sa nu coste mult(in afara de dacie)

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca criteriul tau e sa aiba fix 100CP, cumpara-ti un Ford Focus I 1.8 TDCI, gasesti de fix 100cp laughing
Lasand gluma la o parte, e o masina foarte buna, daca vrei un diesel spatios, confortabil si usor de intretinut. Daca vrei ceva pe benzina, recomand cu incredere Opel Astra G, orice motorizare pe benzina, iti alegi tu in functie de puterea pe care o vrei. In oras se misca bine si unul de 1.2, nu e prea mic, am condus si se misca foarte bine.
Alta optiune ar fi Golf 4 TDI, dar nu prea o recomand, desi nu e o masina rea. Majoritatea sunt la al 8-lea proprietar, cu multi km in bord, si probleme cronice. Are doar aspect placut, intretinerea ieftina si motorul 1.9 TDI foarte reusit. In rest e slabuta ca masina. Cele pe benzina cu 16V sunt praf.
Ar mai fi Renault Megane 2, 1.6 16V sau 1.8 16V, dar sunt cam scumpe si ceva mai complicate, pentru prima masina e mai bine sa mergi pe celelalte variante.

| Undercover22 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Ai mare dreptate asa m-am gandit si eu

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In 3000 euro poate un golf sau un focus

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Http://www.mobile.de/......43915.html
eu clar asa ceva mi-as lua :))

| Onose_Iulian_1997 a răspuns:

Ar fi un golf 4, un opel sau ceva economic un fiat punto sau stilo ideale ar fi de incepator benzina ca dizelul face probleme cate o data.