| Nelutzu222 a întrebat:

Salutare, Vreau sa imi pun in masina ceva led-uri la picoare si as vrea niste idei, pareri exemple ceva daca se poate pentru cunoscatori.

3 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Eu unul mi-am pus banda cu leduri RGB (care-si schimba culoarea din telecomanda, intensitatea, si poti seta si unele jocuri de lumina).
Eu am prins kit-ul cu banda rgb in kaufland undeva la 60 de lei, cu tot cu transformator pentru a fi folosita in casa, dar eu am folosit-o la masina.
Mai ai nevoie de cateva fire, problema e daca ai sculele necesare pentru a monta acea banda, deoarece va trebui sa o tai la dimensiune si sa faci legatura intre ele folosind alte fire.

| Sav_Alexandru_1990 a răspuns:

Salut, am făcut și eu... La o scara mai mica ( pe un hpi baja... mașină rc )
Cu lumini speciale pentru așa ceva... care doar se conectează la o baterie separata de cea a mașini
Deci dacă nu îți mai plac sau dacă vrei sa le schimbi poziția doar le scoți cu tot cu batreia lor de acolo și gata
Pt ele trebuie sa cauți pe un site specializat de rc și accesorii
Încerca nitrorcx sau hpi sau autorc ( cred ca ei au )

| Nelutzu222 explică (pentru Sav_Alexandru_1990):

O sa incerc, ca eu am vrut ceva cat mai simplu cu leduri la 12 V diferite culori si cu alimentare simpla