| vLooM a întrebat:

Salutare.

Vreau sa-mi schimb oglinda cu tot cu suport pe partea dreapta a masinii, dar problema e ca am culori diferite asa ca am nevoie de folie carbon ca sa pun la ambele capace la oglinda.
Are cineva idee daca merge si pe langa asta unde as putea gasit folie in Focsani daca stie cineva?

Pe internet am gasit dar as vrea sa rezolv treaba asta maine ( sambata) si de asta intreb, deci daca stie cineva unde pot gasi folie carbon prin Focsani, astept un raspuns.

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu te prosti, iese aiurea.
Cauta spray de vopsea la culoare, si lac.
Cumperi 2 coli abrazive P400 si P600, slefuiesti cu apa ambele capace, le usuci, dai 2-3 straturi de vopsea, apoi 2-3 de spray, cu timp de uscare intre ele.
Intr-o ora si ceva ai terminat, cu 50 de lei, si vor arata bine.
Pare complicat sa vopsesti, mai ales cu lac, dar pe capacul de oglinda poti da si cu trafaletul, ca tot bine vor arata. Singura conditie este sa nu dai mult la un strat, ca sa nu curga. In rest, ii iese oricui treaba asta, si arata mult mai bine decat folia de carbon, pe care o lipesc toti carpacii pe unde au rugina sau urme de lovituri.

1 răspuns:
| relian a răspuns:

Adica vrei sa spui ca oglinda sau carcasa oglinzii are alta culoare decat masina ta corect? Pai e simplu, nu pui folie, o vopsesti in culoarea masinii tale.