| Capota a întrebat:

Zilele trecute am văzut un A6 break cu ștergătorul lunetei stând drept atunci când era pornit și am tot încercat să aflu despre ce e vorba, știe cineva? Menționez că atunci când și-a pornit ștergătorul mergea perfect normal, deci nu era vreun defect să se fi oprit în poziția aceea, și lucrul ăsta mi se pare foarte tare la o mașină. big grin

8 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Si ce ti se pare tie foarte tare chestia asta? Mie sincer mi se pare aiurea sa stea stergatorul in mijlocu geamului laughing aia impiedica vizibilitatea, toate stergatoarele de la spate stau undeva jos, chiar daca este montat la mijlocu geamului.Dar na orice chestie anormala la unia li se pare nemaipomenita laughing deci da mi se pare o chestie f tare naspa aia da laughing

| OldSoul a răspuns:

Drept in ce pozitie? Paralel cu soseaua sau perpendicular cu soseaua?

| Capota explică (pentru OldSoul):

Orizontal big grin

| Capota explică (pentru OldSoul):

Pfiuu, scuze...vertical...

| Capota explică (pentru OldSoul):

M-ai luat cu matematicile și m-ai pierdut laughing

| OldSoul a răspuns (pentru Capota):

laughing
Fie este montat ansamblul stergatorului intr-o alta pozitie(eventual montat si adaptat acel ansamblu de la alt model), fie este "sarit" de la punct, si in loc sa stea in pozitia normala, el sta la mijloc, si de acolo incepe cursa stergatorului, si tot acolo se termina.

| Capota explică (pentru OldSoul):

Nup, cursa era completă, doar că pornea din mijloc. Și mașina era bine îngrijită, nu cred că era vreun defect. Ceva modat, habar n-am. :/

| OldSoul a răspuns (pentru Capota):

Asta am spus si eu... era completa, doar ca in loc sa porneasca din dreapta, ea de fapt pornea din mijloc, mergea pana in stanga, apoi se intorcea in dreapta, si mergea din nou pana la mijloc.