| NuclearFish a întrebat:

Salutari, am de gand sa cumpar un Mitsubishi Lancer din 2006 varianta cu motor 1.6 benzina. Cine are, cine a avut, cine a interactionat cu aceasta masina, poate sa imi spuna niste recenzii, negative, pozitive, ce se gaseste la masina asta, ce nu se gaseste, etc. Multumesc frumos

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Am avut motorul pe benzina 1.5
negativ
-masina zgomotosa, poate motorul de 1.6 are 6 trepte nu 5 si poate la viteze mare e mai ok
- consum destul de mare, sarea de 11 mereu in oras, iarasi motorul de 1.6 fiind mai mare poate se descurca mai bine cu greutatea masinii
-reviiziile foarte scumpe, m-a dus la 2500 lei acum 8 ani un schimb de discuri si placute pe fata
-piesele vin mai greu ca mna, masina japoneza.
-interiorul din prea prea mult plastic

pozitiv
-masina sta f bine pe drum
-nu am avut nicio problema cu masina desi am tinut-o 5 ani si nu am luat-o de noua cu chestii legate de amortizoare, bucse orice tine de incheieturile masinii. In mare e o masina chiar fiabila, in 150k km nu a trebuie sa schimb nimic decat consumabile.

| NuclearFish explică (pentru suntserios):

Multumesc de info, mi-a facut o oferta o cunostinta, eu pornit tot pe nemtesti nu am mare idee, de asta am vrut sa intreb sa vad daca are cineva ceva idee, legat de motorizare si cutie, nici nu am intrebat cate trepte are, doar motorizarea de 1.6 benzina, atat