| NuclearFish a întrebat:

Salutari, am un passat b5.5 si are bandourile din plastic. Deoarece nu gasesc nicaieri bandouri highline (varianta vopsite+ chrom) le pot vopsii pe ale mele, cele de plastic, cumva culoarea masinii? Exista vreo varianta care sa tina? Multumesc.

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca le duci la vopsitor, vor tine.
Trebuie aplicat aderent de plastic, primer, apoi vopsea si lac.
Trebuie la vopsitor pentru ca el foloseste produse cu intaritor, si are experienta cu asa ceva. Daca te apuci singur cu spray-uri, nu va tine prea mult timp, si va fi imposibil de curatat sau revopsit din nou, pe viitor.

| NuclearFish explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Eu cu mana mea nu ma gandeam sa fac asta, sunt stangaci la propiu?, clar la un vopsitor am sa merg dar am vrut sa imi fac o idee cat de complicat sau costisitor poate sa fie procesul, multumesc