| fhdskjfh a întrebat:

Salutari revin si eu cu o problemă la care inca nu i.am gasit rezolvare, cand ii dau la automat dupa ce a stat motorul ceva timp mai mult nu mai porneste dau mai mult la automat si degeaba dar daca pun de 2 ori contactul porneste tin sa mentionez ca pompa de binzina a fost schimbata noua bujii noi fisele si bobina schimbate in urma cu 20.000 in urma am pus testerul pentru diacnoza si nimic aveți ideee de la ce sa fie sa nu dea pe tester nimic? In cauza este un golf 6 1.6 mpi bifuel!

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cât de tare apesi acceleratia la pornire?

| relian a răspuns:

Nu mai porneste, cam vaga exprimarea.
Trebuie sa spui ce anume se intampla. Electromotoru invirte si motoru nu porneste, ori dai la cheie si nu se intampla nimic?
Daca cand dai la cheie cum spui electromotorul nu invirte, atunci ala e de vina.