| Florin275 a întrebat:

Salutari tuturor, recent am obținut permisul de conducere și am achiziționat o motocicleta. aceasta are numere rosii pe România însă a fost adusa din Germania, iar momentan se afla în service pentru o expertiza și/sau posibile probleme.
Mi-a spus cineva ca aceasta trebuie sa aibă talon însă nefiind înmatriculată ci doar cu o adeverință de circulație provizorie și sunt puțin confuz deoarece știam ca poți circula cu adeverința respectiva.
Iar după ce o scot din service care ar fi următorii pași de urmat pentru a o inregistra și a fi in regula toate actele. Mulțumesc mult.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu poți avea talon când ai numere roșii.