| AndSim a întrebat:

Salve`TPU
Am un golf 3, 1.6 benzina, 55 kw - 75 cai.
Atunci cand bag marsalier ( marsarier / nu stiu cum se scrie ) caraie ca toate cele. gen ramane cutia cuplata si nu decupleaza. Am incercat faza cu covorul in caz ca nu apas destul de mult, nu merge. am incercat ideea cu : " asteapta cateva secunde nu baga direct in marsalier ". Dar tot la fel face, ce idei aveti? Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Trebuie sa schimbi pinionul de marsarier. Il cumperi la mana a doua, te uiti sa arate impecabil, mergi cu masina la service, cu programare, si in 6 ore e gata. Dar te costa manopera mult, trebuie demontata toata cutia.
Sigur, mai intai mergi la service si cere o parere avizata. Eu nu sunt mecanic.

| AgathaRo a răspuns:

Fa-ti cadou niste sincroane pentru cutie.

| Roman_Florinel_1956 a răspuns:

Schimba ambreiajul ai probleme la el du debraiaza bine iar mansalierul nu are sincron baca vit 1 dupa care imediat fara sa mai ambreiezi bagi mansalier asta de proba

| RaulStefan1 a răspuns:

E o problema de timonerie.