| Toni1p000 a întrebat:

Săptămâna viitoare încep scoala dr soferi o sa fac 1 saptmana legislației și după o sa încep sa conduc. Am o întrebare. Inainte de prima sedinta de condus trebuie sa dau ceva test? Și dacă da în ce consta testul?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Teoretic nu.
practic mai sunt unele scoli care te pun sa dai un examen precum cel de la politie, care va tine loc si de "iesirea din scoala". Dar nu toti fac asta. De multe ori ala il poti da oricand pana iti depui dosarul la politie.

| Xela90 a răspuns:

Nu te pune direct la condus si la examen daca nu esti atent te da jos si nu pui gura pe alcool ca te da afara.

| MrGeo1975 a răspuns:

Întâi la școală de șoferi înveți sa conduci. Întâi teorie și apoi examen. Daca treci cu examen, mergi la proba practica. Costul școlarizării îl afli în online pe website al școlii, la telefon sau mergi direct la școală si întreabă. Strângi bani, poți plăti toată suma sau în rate.

| Dani2345678 a răspuns:

Din cate stiu, nu se da test. Probabil depinde si de scoala