| NarcisaNarcisa a întrebat:

Saptamana viitoare o sa merg la o pista fe karting si voiam sa va intreb daca este greu sa conduci (mentionez ca e pentru prima oara si am 16 ani)Funda

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Eu nu mam plans ca e greu sa circul cu un trailer si uite ca mi-a fost usor cand faci ceva din placere nu e greu

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Complicat nu e. Probabil kart-urile de acolo sunt cu ambreaj centrifugal (adica transmisie automata), si ai doar doua pedale, acceleratia si frana.
Directia e posibil sa fie mai grea, asa ca trebuie sa te "tii" bine de volan, iar partea care mi s-a parut mie cea mai enervanta a fost feeling-ul.
Fiind invatat cu masinile, prima data cand m-am urcat intr-un kart, atat de mari mi s-au parut vibratiile incat abia vedeam pe unde merg. Dupa cateva minute insa te inveti.
Distractie placuta!

| hummmer a răspuns:

Greu nu e, dar va fi fum-zgomot-viteză. Ia aminte la ce te învaţă cei de acolo şi totul va fi bine.